Grāmatvedības ārpakalpojumi – pakalpojums, kuru īpaši pieprasa tās firmas, kurām nav sava štata grāmatveža. Aplūkosim – kas izdevīgāk: patstāvīgi pārvaldīt grāmatvedību vai nodot to ārpakalpojumiem.

Katrai kompānijai, neatkarīgi no tās biznesa lieluma un rakstura, ir jāapkalpo rēķini un jāuzrēķina nodokļi. Izdevumu un ieņēmumu uzskaite, savlaicīga pārskatu iesniegšana, nodokļu nomaksa, prasa speciālas zināšanas un pieredzi.

Tikai profesionālis var piedāvāt optimālu, dotajam biznesam, grāmatvedības un nodokļu dokumentācijas pārvaldības sistēmu.

Pakalpojumu veidi, kuri nepieciešami uzņēmumiem:

 • Grāmatvedība.
 • Nodokļu uzskaites pārvaldība un optimizācija.
 • Nodokļu konsultācijas.
 • Konsaltings.
 • Auditoru pakalpojumi.

Pareizi sakārtota grāmatvedības uzskaite padarīs biznesu stabilu. Lai sasniegtu izvirzītos komercmērķus, nepieciešama pastāvīga ikdienas darījumu operāciju kontrole.

Formāli, grāmatvedības uzskaite – kompānijas ikdienas finanšu operāciju piefiksēšana. Katra operācija tiek ierakstīta kopā ar atbilstošo tai pretējo ierakstu. Taču grāmatvedības būtība nav tikai šādi ieraksti.

Grāmatvedības uzskaite ietver sevī tāpat arī saņemto datu interpretāciju, klasifikāciju, analizēšanu, pārskatu un apkopošanu. Tikai kompleksa pieeja var objektīvi parādīt  uzņēmuma finansiālo stāvokli.

Vai vajadzētu taupīt uz grāmatvedības ārpakalpojumiem?

Uzņēmēji iesācēji, kad notikusi uzņēmumu dibināšana, cenšas ietaupīt uz visa kā, ieskaitot arī grāmatvedības pakalpojumus. Lai samazinātu izdevumus cenšas veikt grāmatvedību patstāvīgi vai pārliekot šo funkciju uz zemas kvalifikācijas darbinieku pleciem.

Vēlme ietaupīt ir saprotama: tikko izveidotajai firmai nav liekas naudas. Vēl nekas nav nopelnīts, bet jau ir jāmaksā par īri, jāizmaksā algas, jāveic dažādi citi izdevumi. Taču ekonomija uz gramatvedības rēķina neattaisnojas.

Kāpēc ekonomija var būt - slikta ideja

Par visu, kas notiek ar biznesu atbild tā īpašnieks. Nevar vienādi līdzīgi vadīt firmu, risināt stratēģiskos uzdevumus un veltīt pietiekami daudz laika grāmatvedības uzskaitei.

Ja uzņēmuma īpašnieks labi pārzin grāmatvedības uzskaites pamatus, tas vēl nenozīmē, ka pašam ar to jānodarbojas. Ja uzņēmēja uzmanība ir koncentrēta uzņēmuma pārvaldībai, neizdosies pietiekami daudz laika veltīt grāmatvedībai.

Uzmanības izkliedēšana var novest pie nodokļa samaksas termiņa kavējuma. Nav iespējams vienlaicīgi efektīvi darboties dažādās specializētajās darbības jomās. Termiņu kavēšana, pat ja tas nav ļaunos nolūkos, novedīs pie soda, pasliktinās uzņēmuma reputāciju tirgū.

Iespējamie risinājumi

Jūs varat izvēlēties tādus firmas apkalpošanas nosacījumus, kuri neradīs lielas finansiālās izmaksas. Tāpēc ekonomija tādā pakalpojumā, kā grāmatvedības ārpakalpojumi, netiek uzskatīta par pareizu izdevumu optimizāciju.

Uzņēmējdarbības prakse rāda, ka kļūdas grāmatvedības apkalpošanā vai nodokļu uzskaitē, var pārāk dārgi maksāt kompānijai. Galvenais iemesls, kāpēc uzņēmumi izmanto grāmatvedības uzņēmumu palīdzību – cenšanās izvairīties no kļūdām.

Mūsu kompānija SIA “BKB Birojs” palīdzēs veikt grāmatvedības apkalpošanu atbilstoši visaugstākajiem standartiem, stingri ievērojot visas prasības, kuras noteikusi likumdošana.

Kam dot priekšroku – štata grāmatvedim vai ārpakalpojumam?

Iespējams, firmā, štata speciālista esamība ir laba perspektīva. Taču, speciālista pieņemšana darbā kompānijā, vadītājam uzliek daudzus pienākumus, tai skaitā:

 • Darba vietas ierīkošana.
 • Sistemātiski izdevumi dārgu tiešsaistes grāmatvedības programmu iegādei un apkalpošanai.
 • Algas samaksa.
 • Atvaļinājuma un citu sociālo garantiju piešķiršana.
 • Nodokļu nomaksa.
 • Grūtības ar atlaišanu no darba, ja noskaidrojas, ka darbinieks neatbilst savam darbam.
 • Citi pienākumi.

Izvairīties no šiem negatīvajiem momentiem nav iespējams. Izdevumi, kuri saistīti ar algotu darbu, ir garantēti.

Firmai, kuras piedāvājumā ir grāmatvedības ārpakalpojumi, šādu trūkumu nav.

Grāmatvedības pienākumu nodošana trešās puses organizācijai, vienkāršos firmas ikdienas darbību un izmaksās lētāk, nekā štata darbinieka algošana.

SIA “BKB Birojs” sniegs Jums pieeju visam grāmatvedības pakalpojumu apjomam. Mūsu speciālizētais grāmatvedības uzņēmums nodrošinās kvalificētu grāmatvedības pārvaldību, pārskatu iesniegšanas termiņu ievērošanu, savlaicīgu nodokļu nomaksu, palīdzēs sadarboties ar Valsts ieņēmumu dienestu. Mēs garantējam mūsu darbinieku augsto profesionalitāti un atbildību.

Mūsu pakalpojumi palīdzēs pasargāt uzņēmumu no naudas soda par nodokļu maksāšanas termiņu neievērošanu un pretenzijām no Valsts ieņēmumu dienesta puses.

Lai saņemtu nodokļu konsultācijas, pasūtītu auditu, finanšu vai vadības pārskatu, tiktu saņemti citi grāmatvedības pakalpojumi, zvaniet  mums vai rakstiet.

Esat ieinteresēti mūsu pakalpojumos?

Sazinieties ar mums jebkurā jums ērtā veidā un mēs ar prieku atbildēsim uz Jūsu jautājumiem
SAZINĀTIES AR MUMS