Attālinātā grāmatvedība: priekšrocība salīdzinājumā ar štata speciālistiem

Attālinātā grāmatvedība: priekšrocība salīdzinājumā ar štata speciālistiemJebkura juridiska persona, vai tā būtu reklāmas kompānija, plastikāta logu tirdzniecības firma vai apjomīgs rūpniecības uzņēmums, nespēj iztikt bez profesionāla grāmatveža palīdzības, jo tieši šāds speciālists uzņemas to darbības finansiālās puses kontroli. Un patiešām, grāmatvedība – tas ir obligāts priekšnosacījums jebkuras kompānijas darbā, neatkarīgi no tās apmēriem un naudas apgrozījuma lieluma. Un tā, kas tad īsti ir profesionāli grāmatvedības pakalpojumi? Tas ir dažādu pasākumu, grāmatvedības uzskaites komplekss. Tā pat ietver nepieciešamo finanšu atskaišu sagatavošanu atbilstošajām instancēm, finanšu līdzekļu kontroli un pareizu sadali un daudz cita.

Grāmatvedis: štata vai kāds no autsorsinga kompānijas?

Pēdējā laikā daudzi apjomīgu firmu īpašnieki priekšroku dod specializētu kompāniju piedāvāto pakalpojumu izmantošanai, kuras savus pakalpojumus sniedz autsorsinga režīmā, tas ir, attālināti. Kā liecina prakse, līguma noslēgšana ar šāda veida firmu – tas ir salīdzinoši izdevīgāk, nekā pieņemt darbā štata speciālistus vai pat tikai vienu grāmatvedi. Viņiem ir nepieciešamas darba telpas, atbilstoša datortehnika, atvaļinājuma kompensācija u.c. Ja grāmatvedības pakalpojumi tiek pasūtīti, tā teikt, “no malas”, tad kompānijas īpašnieks pasargā sevi no iespējamajām problēmām, saistītām ar cilvēcisko faktoru. Štata darbinieks var pēkšņi saslimt visnepiemērotākajā brīdī, pat svarīgā atskaišu gatavošanas periodā, viņš pēc kāda laika var pieprasīt augstāku atalgojumu par savu darbu. Tāpat arī atsevišķas firmas piedzīvo svarīgas informācijas noplūdi, un diezgan bieži šajā ziņā grēko tieši štata darbinieki.

Ja grāmatvedības atskaite un ar to saistītie pakalpojumi tiek pasūtīti specializētās kompānijās, tās parasti sniedz visas nepieciešamās ar profesionālo atbildību saistītās garantijas, lai arī kādi pārkāpumi netiktu pieļauti. Pat ja pārbaudošās institūcijas atklās nepilnības finanšu dokumentācijā un pieprasīs soda naudas samaksu, šāda uzdevuma atrisināšanu uzņemsies autsorsinga kompānijas speciālisti, ja šis punkts tiks iekļauts noslēgtajā līgumā.

Esat ieinteresēti mūsu pakalpojumos?

Sazinieties ar mums jebkurā jums ērtā veidā un mēs ar prieku atbildēsim uz Jūsu jautājumiem
SAZINĀTIES AR MUMS