Audits – revīzija uzņēmumiem: uzņēmuma darbības iekšējā pārbaude atbilstoši spēkā esošajai likumdošanai

Audits – revīzija uzņēmumiem: uzņēmuma darbības iekšējā pārbaude atbilstoši spēkā esošajai likumdošanai

Audits – revīzija nereti izraisa uzņēmēju vidū daudz dažādu jautājumu. Ja izdevumi saistībā ar grāmatvedības pakalpojumiem ir saprotami un caurskatāmi, bet to vērtība nerada nekādas šaubas, ja uzņēmuma gada pārskats tiek sagatavots ikvienā uzņēmumā, tad audita pakalpojumiem nereti ir vajadzīgi zināmi skaidrojumi.

Pēc savas būtības audits – tas ir konkrētas organizācijas visu darbību veidu un operāciju pilns apskats. Audita uzdevums ir pārliecināties par to atbilstību apstiprinātajiem mērķiem, noteikumiem, standartiem un budžetam. Pirmo reizi “rēķinu pārbaude” ir veikta 18-tajā gadsimtā, to darīja skotu komersanti, kuri kopš seniem laikiem ir slaveni ar savu skopumu. Kopš tiem laikiem audita augstais rezultatīvums ir pieejams ne tikai skopajiem un pedantiskajiem komersantiem, bet arī visiem jebkuras īpašuma formas uzņēmumiem.

Civilizētās pasaules biznesā pirmām kārtām ir ļoti svarīgs pazīstamas auditoru firmas veikta uzņēmuma finansiālā jeb grāmatvedības gada pārskata apliecinājums. Pašu lielāko uzņēmumu darba rezultāti ir obligāti publicējami līdzvērtīgi audita pārbaužu rezultātiem.

Lai klienti būtu pārliecināti par savu uzņēmumu nākotni, firma “BKB Birojs” Latvijā piedāvā veikt auditu – revīziju līdzvērtīgi grāmatvedības pakalpojumiem vai uzņēmuma gada pārskata sagatavošanu.

Obligātais audits: kam tas ir vajadzīgs?

Apstākļi audita veikšanai ir izveidojušies 1994.g., savukārt, auditori tiek dēvēti par “zvērinātajiem revizoriem”. Kā likums, tie ir profesionāļi, kuriem ir augsts izglītības līmenis un vienlaicīgi liela darba pieredze (ne mazāk par 3 gadiem) finansiālajā, pārvaldes, ekonomikas un papildus – jurisprudences sfērā.

Firma “BKB Birojs” – tas ir ne tikai audits, grāmatvedības pakalpojumi, uzņēmuma gada pārskats kompānijām, bet arī liela pieredze juridisko pakalpojumu sniegšanā. Rezultātā mūsu klienti gūst vēl plašākas iespējas. Viņu rīcībā – visa uzkrātā grāmatvedības, revīziju, juridiskās darbības pieredze (ieskaitot uzturēšanās atļaujas, juridiskās adreses nomu, uzņēmumu pārdošanu). Šāda kompleksa pieeja ļauj risināt visus uzņēmumu īpašnieku jautājumus.

Ievērojot likumdošanu

Atgādinām visiem pašreizējiem un gaidāmajiem klientiem, ka saskaņā ar likumdošanu ikviena Latvijas uzņēmuma pienākums ir regulāri (gada pārskata iesniegšanai Valsts ieņēmumu dienestā) veikt auditu (vērsties pie revizoriem), ja pastāv 2 no 3 šādiem faktoriem:

  • ja uzņēmumā strādājošo skaits pārsniedz 25 cilvēkus,
  • ja aktīvu bilance pārsniedz 250 tūkstošus euro,
  • ja neto apgrozība pārsniedz 500 tūkstošus euro.

Esat ieinteresēti mūsu pakalpojumos?

Sazinieties ar mums jebkurā jums ērtā veidā un mēs ar prieku atbildēsim uz Jūsu jautājumiem
SAZINĀTIES AR MUMS