Latvijā tiek piemērota progresīvā nodokļu likme. Ja Jums ir nodokļu grāmatiņa un Jūsu darba devējs maksā nodokļus par Jums, tad likme būs 20%, ja Jūsu ikmēneša ienākumi ir mazāki par 1667 eiro, un 23%, ja Jūsu ienākumi pārsniedz šo summu. Ja Jūsu nodokļu grāmatiņā ir norādīts, ka Jūs vēlaties maksāt IIN 25% apmērā, tad šie procenti tiks atskaitīti no Jūsu ienākumiem neatkarīgi no to lieluma. Šodien visa informācija par nodokļiem pieejama VID EDS. Tā ir platforma, kur tiek iesniegtas atskaites, notiek sarakste ar nodokļu inspekciju, kā arī tiek veiktas citas darbības. Ja Jūs saņemat vēstuli no VID, tad vislabāk ir konsultēties ar grāmatvedi.

Kādus ieguvumus sniedz sadarbība ar nodokļu grāmatvedi

Sadarbība ar nodokļu grāmatvedi Jūsu uzņēmumam var sniegt vairākas priekšrocības. Zemāk minēsim dažas no tām:

    1. Ekspertu zināšanas. Speciālistam ir specializētas zināšanas nodokļu likumdošanas jomā, kas palīdz optimizēt uzņēmuma nodokļu saistības. Grāmatvedis var konsultēt saistībā ar to, kā sagatavot atskaiti EDS platformā.
    2. Prasību ievērošana. Grāmatveži palīdzēs Jūsu uzņēmumam izpildīt visas nodokļu saistības un iesniegs pareizus pārskatus nodokļu iestādēs. Viņi paskaidros, kā saņemt pieprasījumu no VID.
    3. Nodokļu optimizācija. Ar grāmatveža palīdzību Jūs varēsiet izmantot visdažādākās nodokļu atlaides un samazināt kopējo nodokļu maksājumu apmēru. Grāmatvedis aplūko dažādas nodokļu optimizācijas metodes, piemēram, nodokļu atvieglojumu izmantošanu, nodokļu bāzes optimizāciju u.c. Svarīgi apzināties to, ka nodokļu optimizācijai ir jāatbilst likumdošanai un tā nedrīkst pārkāpt nodokļu noteikumus.
    4. Laika ietaupīšana: Sadarbība ar grāmatvedi ļaus Jums koncentrēt savu uzmanību uz stratēģiski svarīgiem biznesa jautājumiem, nevis tērēt laiku nodokļu jautājumu risināšanai.

Tas nozīmē, ka vēršanās pie nodokļu speciālista var kļūt par galveno faktoru, kas palīdzēs veiksmīgi pārvaldīt Jūsu uzņēmuma nodokļu saistības.

Plašāka informāciju par šo tēmu Jūs atradīsiet, sekojot saitei šeit.

Esat ieinteresēti mūsu pakalpojumos?

Sazinieties ar mums jebkurā jums ērtā veidā un mēs ar prieku atbildēsim uz Jūsu jautājumiem
SAZINĀTIES AR MUMS