Gada pārskata sastādīšana – autsorsā. Vai tas ir iespējams?

Gada pārskata sastādīšana – autsorsā. Vai tas ir iespējams?Pašlaik modē nākušais jēdziens – autsors – šķiet ir pielietojams burtiski jebkurai biznesa aktivitātei, bet par virknes veicamo uzdevumu uzticēšanu citām organizācijām vai speciālistiem, kuri nodrošina biznesa vadību, nav vērts pat runāt: tas ir lētāk un ērtāk, nekā uzturēt liekus cilvēkus štatā.

Vienīgi, vai autsorseram ir pa spēkam tāda uzdevuma veikšana kā gada pārskata sastādīšana?

Neklātienē strādājošu grāmatvežu pakalpojumus izmanto daudzi. Šāda speciālista kompetencē, kurš var neierasties birojā, ir arī algas aprēķins, kā arī cita veida darījumu kārtošana un kvartāla atskaites. Šāds speciālists lieliski tiek galā ar algas aprēķinu.

Prasības attiecībā uz gada pārskata sastādīšanu mūsu valstī ir ārkārtīgi stingras. Jāsāk ar to, ka tam piemīt divdaļīga forma: tas sastāv no finanšu atskaites, kā arī atskaites, ko ideālā variantā sastāda organizācijas vadītājs.

Kā liecina prakse, pat ar pirmo daļu cilvēkam no malas var rasties problēmas. Tas skaidrojams ar to, ka gada pārskata sastādīšana saistīta ar ārkārtīgi rūpīgu un precīzu darbu, kura pamatā ir patiesu ziņu sniegšana par firmas finansiālo stāvokli, kā arī dažāda veida iesniegumiem, piemēram, nodokļu atvieglojumu saņemšanu, sociālo izmaksu optimizāciju firmā... Vienvārdu sakot, darbs ietver izmaksu optimizāciju par labu valstij.

Ja darba algas aprēķinu nelielā uzņēmumā spēj veikt praktiski jebkurš grāmatvedis, tad gada pārskata sastādīšana – tā ir sava veida eksāmens grāmatvedības darba profesionālismam un vēl labāku panākumu apliecināšanai, ja ar to nodarbosies ieinteresēta persona, t.i., štata grāmatvedis.

Bet ja gada pārskata sastādīšanu uztic autsorsam?

Tad izriet likumsakarīgs jautājums – kam? Tādam cilvēkam, kura uzdevumos ietverts darba algas aprēķins? Diez vai. Cita lieta, ja jūs sadarbojaties ar organizāciju, kura jums piešķir savus finanšu speciālistus. Šādai sadarbībai ir virkne priekšrocību:

  • organizācija-autsorsers vienmēr ir pieejama, un tas nozīmē, ka tā rūpējas par savu reputāciju, to izpelnoties ar absolūtu lojalitāti pret klientiem un uzdoto darbu izpildes termiņu ievērošanu (darba algas aprēķins vai uzskaites atjaunošana);
  • jums atsūtītais speciālists vienmēr var vērsties pēc palīdzības pie kolēģiem – gada pārskata sastādīšana, piemēram, iespēja cilvēkam pieprasīt arī dažādu nozaru tiesisko likumdošanas normu zināšanas, ar ko vienatnē nespēj tikt galā;
  • juridiska persona-autsorsers nesniedz citiem informāciju par klientu.

Un tātad, ja jūs darba algas aprēķinu varat ausorsā uzticēt jebkuram grāmatvedim no malas, tad gada pārskata sastādīšana ir jāuztic vienīgi juridiskai personai, kura ir iemantojusi reputāciju un rekomendācijas.

Esat ieinteresēti mūsu pakalpojumos?

Sazinieties ar mums jebkurā jums ērtā veidā un mēs ar prieku atbildēsim uz Jūsu jautājumiem
SAZINĀTIES AR MUMS