Gada deklarāciju sagatavo fiziskās personas, kuras īsteno saimniecisko darbību, kā arī individuālie uzņēmēji, kuri maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli. Tāpat deklarācija tiek sagatavot, lai pieteiktu pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu par attaisnotiem izdevumiem (izglītība, medicīna, stomatoloģija, maksājumi personu fondos utml.). Sagatavot EDS atskaites paša spēkiem no pirmās reizes diez vai izdosies, jo process prasa profila zināšanās. Šajā gadījumā lietderīgāk ir izmantot kvalificēto grāmatvežu pakalpojumus.

Kam ir pienākums iesniegt nodokļu deklarāciju

Ienākumu deklarācija ir obligāta šādām iedzīvotāju kategorijām:

  • Individuālie komersanti. Iedzīvotāji, kuri īsteno dažāda veida saimniecisko darbību un gūst peļņu no tās.
  • Individuālo uzņēmumu, zemnieku saimniecību īpašnieki.
  • Personas, kuras izīrē nekustamo īpašumu vai citus objektus.
  • Iedzīvotāji, kuri gūst ienākumus ārzemēs.

Šeit būtu jāņem vērā, ka divus gadus atpakaļ valsts ir palielinājusi peļņas limitu no personīgā īpašuma realizācijas, kura netiek aplikta ar nodokļiem. Šādi nodokļi neparedz deklarācijas sagatavošanu. Limits veido 10 000 eiro. Ja jūsu nekustamais īpašums ir realizēts ar cenu starpību, kas ir mazāka par noteikto limitu, deklarācijas sagatavošana nav obligāta.

Elektroniskās deklarācijas iesniegšana parasti tiek veikta EDS vidē. Process ir praktiski pilnībā automatizēts, tādēļ veidlapā nenāksies ievadīt lielu apjomu informācijas. Turklāt attālinātajā formātā jau ir ņemti vērā apliekamie un neapliekamie ienākumi, atvieglojumi, ziņas par iemaksām apdrošināšanas un pensiju fondos.

Ko piedāvā kompānija SIA «BKB Birojs»

Mēs nodarbojamies ar fizisko personu attālināto grāmatvedības apkalpošanu pēc ārpakalpojumu shēmas. Mūsu speciālisti konsultē sniedzamo pakalpojumu detaļās, palīdz ar pārskata sagatavošanu. Mūsu štatā ir profesionālie grāmatveži, kuru pieredzē ir simti veiksmīgi izpildīto pasūtījumu. Mēs pieņemam jebkura sarežģītības līmeņa pasūtījumus. Pie mums strādā augstākās klases speciālisti, pazīstamie ar Latvijas grāmatvedības un nodokļu uzskaites īpatnībām.

Mēs sniedzam kompleksu atbalstu arī starptautiskajiem uzņēmumiem, kuri atver pārstāvniecības Latvijā, kā arī īstenojam uzņēmējdarbības pavadību (tai skaitā sniedzot nodokļu konsultācijas). Mūsu pakalpojumu cenas ir draudzīgas klientiem.

Esat ieinteresēti mūsu pakalpojumos?

Sazinieties ar mums jebkurā jums ērtā veidā un mēs ar prieku atbildēsim uz Jūsu jautājumiem
SAZINĀTIES AR MUMS