Šo procesu VID īstenos vairākos soļos. Mēneša sākumā, nodokļu maksātājs saņems automātisko atgādinājumu, ka tuvojas deklarācijas/ziņojuma iesniegšanas termiņš. Ja termiņš nokavēts, par katru laikā neiesniegtu deklarāciju/ziņojumu VID uzsāk atsevišķu lietu un automātiski ģenerē lēmumu par soda piemērošanu, ko paziņo nodokļa maksātājam caur EDS tajā dienā, kad iesniegta kavētā deklarācija. Ja līdz nākamā mēneša iesniegšanas datumam deklarācija joprojām nav iesniegta, VID konstatē pārkāpumu par deklarācijas neiesniegšanu un piemēro sodu.

Soda apmērs būs atkarīgs no termiņa kavējuma dienu skaita:

  • 5–14 soda vienības (50–70 EUR) par 3–10 dienu kavējumu;
  • 15–30 soda vienības (75–150 EUR) par 11–20 dienu kavējumu;
  • 31–56 soda vienības (155–280 EUR) par 21–30 dienu kavējumu;
  • 57–140 soda vienības (285–700 EUR) par vairāk kā 30 dienu kavējumu.

Par kavējumu līdz divām dienām sodu nepiemēros.

Automātiskā sodīšana par darba devēja ziņojumu iesniegšanu pēc likumā noteiktā termiņa varētu stāties spēkā jau šā gada maijā. Ar šā gada augustu šī procedūra attiektos arī uz UIN deklarācijām, PVN deklarācijām, paziņojumiem par PVN samaksu, paziņojumiem par fiziskām personām izmaksātajām summām un akcīzes nodokļa deklarācijām.

Šī norma neatteiksies uz Gada pārskata neiesniegšnu – šeit ir citi sodi un sankcija, jo Gada pārskatam ir informatīvs raksturs.

Izmantojot ārpakalpojuma grāmatvedības pakalpojumus – Jums nav jāseko līdzi deklarāciju un Gada pārskatu iesniegšanas termiņiem – SIA BKB Birojs atbild par deklarāciju un Gada pārskata iesniegšanas termiņu ievērošanu.

Esat ieinteresēti mūsu pakalpojumos?

Sazinieties ar mums jebkurā jums ērtā veidā un mēs ar prieku atbildēsim uz Jūsu jautājumiem
SAZINĀTIES AR MUMS